Türk Alman Merkezi Kreş - tam Kita

Kurucunun Mesajı

Adettenmiş. Kurucu mesaj verirmiş. Ancak sorun şu: Bizim bir kurucumuz yok ki! Kurucumuz çok. Bizim kurucumuz Berlin ekibi, bizim kurucumuz Ankara ekibi, en başta da bizim kurucumuz “ülkemizin en cesur velileri” diye adlandırdığımız ilk seneki 30’a yakın velimiz. Ortada sadece söz varken bize en değerli varlıklarınıçocuklarını, emanet eden bu cesur insanlar. Bu kadar çok kurucunun olduğu yerde mesaj vermek kolay değil. Deneyelim.

Bizim mesajımız da “davamız” da şudur: Biz; eğitim alanında ülkemizeinsanlarımızainsanlığa hizmet etmek istiyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarındaki, bir “davası” olan, fedakâr-cefakâr eğitimcilerin yolundan gitmek istiyoruz. Tarihsel-kültürel dokumuz temelinde, çağımızdaki tüm gelişmelerden ve bilimden faydalanarak donanımlı, ahlâklı, adaletli, özverili, kendine güvenen ve dünyada evindeymiş gibi davranıp başarıya ulaşabilecek bireyler yetiştirmek istiyoruz.

Biz dünyanın en iyi ilk yüz okulu arasında bulunmak istiyoruz. Bundan çok çok uzağız, yolumuz çok uzun. Biliyoruz ama bizim davamız budur, zincir okul kurmak değil.

Bir büyük amacımız daha var, şu an istediğimiz gibi gerçekleştiremediğimiz bir büyük amaç: Biz sadece gelir ve eğitim seviyesi yüksek-çok yüksek bir kesime hizmet etmek istemiyoruz. Gecekondular da bizim, köyler de bizim, zayıf-mazlumlar da bizim. Öğrenci kontenjanımızın önemli bir miktarını da bu kesime hizmet etmek için ayıracağız.

İddia büyük, görev çok zor. Ama biz zor işleri severiz.

Mustafa AKÇAY

Mustafa Akçay

Sitemizde bazı çerezler web site  ziyaret istatistikleri amaçlı anonim olarak işlenmektedir. Detaylı bilgi için KVKK metnini inceleyebilirsiniz.