Türk Alman Merkezi Kreş - tam Kita

Neden Biz?

Doğa içinde, zehirli gazlardan uzak, tek katlı ve çocuklar için tüm fiziksel tedbirlerin alındığı bir kurumdur. 545 metrekarelik kocaman bahçesiyle çocuklar hem çim hem su hem de toprağa temas ederek hem eğlenir hem öğrenir. Hayvan sevgisini kümes hayvanlarını besleyerek, doğa sevgisini ise kısa doğa yürüyüşlerine çıkarak öğrenir. Sportif faaliyetleri yapma imkanına sahip olur. Güçlendirilmiş Alman ve İngilizce eğitimi ile çocuklar, çok yönlü düşünen, kendini geliştiren yeni kültür öğrenebilen, yeni insanlar tanımaktan çekinmeyen birey olmak adına ilk adımı atmış olur.

Her çocuk ile birebir ilgilenilir, çocuklar sevildiklerini ve kurumuzda koşulsuz kabul edildiklerini hissederler. Gelişimleri çok sık takip edilir ve sık sık veliye bilgi aktarımı yapılır. Farklı branş dersleri ve yaratıcı etkinliklerle çocukların ilgi ve yeteneklerini geliştirmek amaçlanır. Her çocuğun alışkanlıklarından ayrılma dönemi ve hazır bulunuşluk düzeyi farklıdır. Aile ve okul işbirliği içinde çocuğa en uygun zaman belirlenerek tuvalet eğitimi verilir.


Okulumuzda sağlıklı, düzenli yeme alışkanlığı kazandırılır ve yemek menüleri diyetisyen eşliğinde hazırlanır. Uyku çocukların büyümesi ve gelişmesi için çok önemlidir. Öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı saatleri arasında çocuklar ortalama iki saat uyuma ve dinlenme imkanı bulur. Okul aile işbirliği ve öğrenci gelişimi hakkında bilgi alışverişi digital ortamlarda değil, en kısa zamanda okul ve arasında planlanarak yüz yüze yapılır.


Ben Sorun Çözebilirim, SCAMPER ve Yaratıcı Düşünme, Duyu-Duygu Bütünleme, Algoritmik Düşünme Metotları ile çocuklar zenginleştirilmiş bir program içerisinde yer alır ve farklı bakış açıları geliştirir, bağımsız çocuklar haline gelir.

Bütüncül bir eğitim bakış açısıyla kurumumuz öğrencilerine tam Okulları İncek kampüsümüzde 5 yaştan sonra anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise bütüncül eğitim fırsatı sunar. 2 yaşında tam ailesine katılan çocuklar üniversiteli olana kadar Almanya eğitiminde 30 yıllık dtzBerlin tecrübesi ve Avrupa standartlarında eğitim ile tam Okulları’nda devam edebilir.

Sitemizde bazı çerezler web site  ziyaret istatistikleri amaçlı anonim olarak işlenmektedir. Detaylı bilgi için KVKK metnini inceleyebilirsiniz.